Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co niszczy chęci do uprawiania seksu?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co prowadzi do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może też owocować osłabieniem mięśni, zmniejszeniem masy kostnej i zaburzeniami erekcji. Pozostałe schorzenia, które potencja mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i problemy z sercem. Jeżeli cierpisz na któreś z tych schorzeń, zapytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki sprzedawane na receptę, takie jak Proscar zalecany w kuracji gruczołu krokowego, mogą również wywoływać obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze efektów ubocznych ich stosowania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, gruntownie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co musisz wiedzieć o ich działaniu cialis bez recepty
jak również o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Spora część ludzi uważa, że niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyczy starszych mężczyzn. Jednak to kłamstwo. Obecnie mnóstwo mężczyzn w wieku 30-40 lat sygnalizuje problemy z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być niewłaściwy styl życia albo szkodliwe nawyki, takie jak palenie tytoniu, niezdrowa dieta, brak snu i inne podobne okoliczności. Zastanów się nad przemianą stylu życia, zerwij z tytoniem, rozpocznij uprawianie sportu oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna być już problemem.